Comfort Travel

Vaša dobrá cesta k cestovaniu

THAJSKO

Navštívte Thajsko, krajinu bohatej histórie, kultúry, výbornej kuchyne, prekrásnych pláží.
Zabezpečíme Vám cestu podľa Vašej požiadavky, kontaktujte nás:

travel@comforttravel.sk

Koh Chang

Približne 30 km dlhý a 18 km široký ostrov Koh Chang je druhým najväčším ostrovom a nachádza sa v juhovýchodnej časti Thajska, neďaleko Kambodže. Jeho názov znamená sloní ostrov, lebo tvar ostrova sa podobá slonovi. Západné pobrežie ostrova je turisticky veľmi atraktívne – sú tu biele pláže, obchody, hotely, reštaurácie. Môžete absolvovať výlety napríklad do tropickej džungle, k vznešenému majestátnemu vodopádu Klong Plu, do rybárskej dediny Bang Bao alebo sa pokochať mangrovníkovými porastmi. Mangrovníky sú typické spleťou koreňov, ktorými rastliny dýchajú.

Koh Mook

Koh Mook je malý ostrov s prekrásnym rezortom Sivalai Beach . Ubytovanie je v autentických vilkách, pohodlne zariadených.

Koh Kood

Koh Kood má pláže s kryštálovo čistou vodou a vo vnútri ostrova džungle s kokosovými a kaučukovými plantážami. Odporúčame výnimočný rezort Soneva Kiri , malý raj, kam Vás dopraví súkromné lietadlo z Bangkoku. Rôzne milé exkluzívne detaily, ktoré hotel ponúka (napríklad vôňa kozmetiky či posteľnej bielizne, druh nápojov v chladničke…) Vám spríjemnia oddych na tomto krásnom mieste.

SEVERNÉ THAJSKO A BANGKOK - KOH CHANG

Starobylé miesta s nádhernými horskými scenériami, budhistickými chrámami a kuchyňou vôni a chuti známou po celom svete.

1. deň CHIANG MAI –Staré mesto a chrám Suandok, obľúbený a hektický trh Warorot s bohatým výberom ovocia a thajského jedla.

2. deň: CHIANG MAI – Sloní park Mae Taman, farma orchideí, navšteva miestnych remeselníkov v dedine Sankhampaeng.

3. deň: CHIANG MAI – CHIANG RAI. Presun na sever. Cestou zastávka v termálnych prameňoch Mae Kha Chan. Wat Rong Khun (Biely chrám).

4.deň: Zlatý trojuholník. Legendárne miesto, kedysi známe pestovaním ópia, dnes sú tu čajové plantáže. Tu sa stretávajú hranice 3 krajín –Thajska, Barmy a Laosu. Možnosť prejsť sa do Laosu (10 USD/os. špeciálny hraničný pas). Plavba loďou po rieke Mekong.

5.deň: Sukhothai -Historický park Sukhothai je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Miestne kráľovstvo založené v 13. storočí bolo označované za zlatý vek thajskej histórie a kultúry. Navštívime historický park a chrámové ruiny.

6. deň: SVÄTYŇA OPÍC. Návšteva chrámu Wat Mahathat a transfer do Loburi – Ruiny Kmérskeho chrámu a svätyňa opíc.

7.deň: AYUTTHAYA – starobylé thajské mesto založené v 14. storočí, kedysi druhým hlavným mestom krajiny, v tej dobe ešte nazývanej Siam a na vrchole svojho rozkvetu, na začiatku 18. storočia, bolo najväčším mestom na svete. Plavba loďou po rieke Pasak, historické chrámy- Wat Phra Si Sanphet, Wat Mongkhon Bophit a Wat Na Phra Meru, presun do hlavného mesta Thajska – Bangkoku.

8. deň: BANGKOK. Prehliadka mesta, návšteva Veľkého kráľovského paláca a chrámu smaragdového Buddhu, chrám Wat Pho na ostrove Rattanakosi, zvaný tiež Chrám ležiaceho Budhu, vďaka obrovskej zlatej soche ležiaceho Budhu, ktorá má na dĺžku až 46 metrov.

9. deň: BANGKOK – PLÁVAJÚCE TRHY. Plavba na lodičke medzi týmito zaujímavými trhmi. Návšteva soľnej a kokosovej farmy.

10. deň: BANGKOK – KOH CHANG. (Sloní ostrov). Legenda hovorí, že sloní ostrov je pomenovaný podľa hôr, ktoré pripomínajú ležiaceho slona. Relax na nádherných plážach. Pár dní relax na KOH CHANG. Relax a fakultatívne výlety loďou na iné ostrovy.

JUŽNÉ THAJSKO

1. deň: BANGKOK. Park Sanam Lunang, súčasný Kráľovský palác, Chao Praya rieku s výhľadom na Bývalý kráľovský palác, Wat Arun. chrám ležiaceho Buddhu, Wat Pho.

2. deň: BANGKOK. Kráľovská cesta k chrámovému komplexu Wat Saket, spolu so Zlatou horou na vrchole ktorej je krásny výhľad na rušné mesto. Cestovanie miestnymi dopravnými prostriedkami, ako loďkou po kanále, metrom pod aj nad zemou, alebo tuk tukom, do najluxusnejších štvrtí Bangkoku Siam a Silom. Chrám Zlatého Budhu, Wat Traimit, s 3 m vysokou a 5,5 t vážiacou sochou Budhu z rýdzeho zlata. Čínska štvrť s rozmanitým tovarom na trhoch. Večer odporúčame návštevu Khao San Road s množstvom barov, reštaurácií a
masážnych salónov.

3.deň: BANGKOK – KRABI. Odlet do provincie Krabi, relax. Provincia Krabi je jedným z najznámejších oblastí v Thajsku aj vďaka krásnym vápencovým skalám, ktoré sa nachádzajú na súši a v mori.

4. deň: KRABI RAILAY BEACH a PHRANANG BEACH. Výlet loďou do zátoky Railay Beach – jedného z najkrajších miest v tejto oblasti s krasovými útvarmi vyčnievajúcich z modrozelenej vody.

5. deň: KRABI – ostrov PODA. Pobyt pri mori alebo celodenný fakultatívny výlet na ostrov Koh Poda s nádhernou plážou a plavbou okolo Kuracích ostrovov – Chicken Islands.

6. deň: KRABI – PRÍRODNÝ BAZÉN EMERALD a TYGRIA JASKYŇA. Pobyt pri mori alebo celodenný fakultatívny výlet do okolia: tropický dažďový prales a nížina Kao Prak Národného parku Bang. Prechádzkou thajskou džungľou, cesta k bazénu Emerald. Chrám Wat Tham Sua – Tiger Cave Temple, jeden z najvýznamnejších kláštorov v južnom Thajsku, kde sa dá stretnúť mníchov Úžasný výhľad do širokého okolia cez 1237 schodov a dostať sa až na vrchol chrámu.

7. deň: KRABI, ostrov LANTA. Plavba na krásny romantický ostrov Koh Lanta. Relax.

8. deň : ostrov LANTA. Relax. Fakultatívna večerná návšteva hlavného mesta Saladan, príjemné reštaurácie, masáž, trhy.

9.deň: ostrov PHI PHI a Bay MAYA BAY. Celodenný výlet loďou na jeden zo 7 najkrajších ostrovov na svete Phi Phi. Popoludní plavba na ostrov Phi Phi Lee, známy zálivom Maya Bay, kde sa natáčal film Pláž s Leonardom di Capriom.

10. deň: ostrov LANTA. Relax. Možnosť fakultatívneho výletu do južnej časti ostrova, prechádzka na slonoch tropickým dažďovým pralesom.

11. deň: LANTA + 4 ostrovy. Celodenný fakultatívny výlet na 4 nádherné ostrovy – Koh Kradan, Ko Chauek, Koh Hai, Koh Muk, návšteva jaskýň

12. deň: ostrov LANTA – voľno

13. deň: ostrov LANTA, ostrov PHUKET. Transfer na ostrov Phuket, ktorý je nazývaný aj perlou Andamanského mora.

14.deň: ostrov PHUKET. Ostrov Phuket sa nachádza 900 km južne od Bangkoku. Je najväčším z thajských ostrovov a obľúbeným cieľom turistov z celého sveta.